עד כמה בעיה בברך או בירך יכולה להשפיע על הבריאות שלכם

אם לאחרונה אתם חווים כאבים באזור הברך או הירך, דעו שאתם לא לבד. בעיות בברכיים ובירכיים הן נפוצות מאוד בקרב הרבה שכבות באוכלוסייה – ולא מדובר רק על אנשים מבוגרים, אלא גם על אנשים צעירים. מה הן הבעיות הנפוצות בברכיים ובירכיים? מה הם התסמינים, ואיך הם ישפיעו על איכות החיים שלכם? כאן תוכלו למצוא את כל התשובות.

 

מה הן בעיות הברכיים והירכיים הנפוצות ביותר?

הרשימה הבאה מכילה בתוכה מספר בעיות ברכיים נפוצות, אך חשוב שלא תנסו לאבחן את הבעיה בעצמכם. בכל מקרה שבו אתם חווים כאבים, קושי ללכת או מצוקה אחרת שסובבת את אזורי הירך והברך, מומלץ להתייעץ עם רופא בהקדם האפשרי.

·        דלקות מפרקים או דלקות גידים

·        שברים בירך או סביב הברך

·        שבר או פריקה של פיקת הברך

·        קרע ברצועת הברך

·        קרע בגיד

·        שחיקה של הסחוס, הגידים או של רקמת המניסקוס

·        זיהומים

 

מה הם התסמינים של בעיית ברכיים או בעיה בירך?

התסמין הראשון שבוודאי תרגישו הוא כאב סביב אזור הברך או סביב הירך. במקרים מסוימים של כאבים בברכיים (תלוי בסיבה לכאב), יורגש גם קושי בביצוע תנועות מסוימות, בדריכה על הרגל, והגבלת תנועתיות באופן כללי.

כאשר מדובר בכאבי ירכיים, כמובן שגם אז יורגש כאב ואולי גם קושי להניע את הירך, אך הכאבים יכולים להתפשט גם לאזור המפשעה, ולהיות מלווים ברגישות, חום והתנפחות.

חשוב לציין שהתסמינים האלה יכולים להתבטא במספר רמות של כאב, מקל ועד חמור. חשוב לא להקל ראש בתסמינים, גם אם הכאבים לא חזקים, לברר את מקור הבעיה ולטפל בה בהקדם האפשרי.

 

איך בעיה בברך או בירך תשפיע על הבריאות שלי?

בעיות ברכיים וירכיים הן תחום נרחב, ומקורן יכול להיות שולי ושכיח כמו חבלה או עומס יתר, אך גם חמור וחריג כמו זיהום, שבר או פצע פתוח. עבור הבעיות הנפוצות יותר, והדחופות פחות, קיימות כמה צורות טיפול: מנוחה והימנעות ממאמץ, שלאחריה הכאבים יחלפו; טיפולים מקומיים כמו חבישה, חימום או קירור האזור; פיזיותרפיה; ונטילת משככי כאבים.

במקרים חמורים כמו אלה שצוינו מעלה, חשוב לקבל סיוע רפואי באופן דחוף. הרופא המטפל יקבע את סוג הטיפול המומלץ, שיכול בין השאר לכלול טיפול תרופתי, קיבועים, ניתוחים ואף החלפות מפרקים.

למרות היותן נפוצות, בעיות ברכיים וירכיים הן לא עניין שיש לזלזל בו – גם אם רמת הכאב היא נמוכה. טיפול מאוחר מדי בבעיות כאלו, גם בעיות שמלכתחילה לא היו חמורות במיוחד, יכול לגרור הדרדרות במצב עד לכדי התערבות ניתוחית, שממנה עדיף להימנע במידת האפשר; אך דעו שגם אם זה המצב שבו אתם נמצאים, כמעט לכל בעיה קיים טיפול. לפרטים נוספים אודות בעיות בברך או בירך ולדרכי הטיפול בהן, היכנסו לאתר: https://knee-bot.co.il/

2022-05-23T09:31:10+00:00