כל מה שרציתם לדעת על אסתטיקה של הפנים

האם ידעתם שחיוך נהדר מציע יותר מאשר רק שיניים מושלמות? רוב האנשים מניחים שרופאי השיניים מטפלים רק בשיניים ובחניכיים, אבל חוץ מהחיוך, רופאי השיניים בימינו מטפלים באלמנטים נוספים, כדי לשפר את האסתטיקה של הפנים.

במשך זמן רב נהגו רוב רופאי השיניים להגביל את השירותים האסתטיים שהעניקו למטופלים, רק לחלק הפנימי של הפה, ופעלו מעט מאוד כדי להעלות את הערך האסתטי של כלל מראה הפנים. הבעיה היא שגם אם השיניים והחניכיים שלכם יהיו מושלמות, זה לא יספיק אם בפנים שלכם יש בעיות אסתטיות נוספות.

שיפור אסתטיקת הפנים

ההתפתחות המדהימה של רפואת השיניים בעשור האחרון מתבטאת במגוון רב יותר של טיפולים שמרפאת השיניים יכולה להציע היום למטופלים, כדי לחזק ולשפר את הביטחון העצמי והאסתטיקה של הפנים שלהם. למשל:

  • השיטות הדנטליות המודרניות מסוגלות היום לספק שיניים ישרות, לבנות ושלמות יותר. שיטות אלה כוללות הליכים מתקדמים שהופכים, לדוגמה, את תהליך הלבנת השיניים למהיר יותר, ואת ציפויי השיניים לפולשניים פחות.
  • החומרים החדשים העומדים היום לרשותם של רופאי השיניים, כוללים שרפים מרוכבים וחומרים משקמים שגורמים לכך שהתיקונים של בעיות אסתטיות שונות הופכים לקלים, לזעיר פולשניים ולפחות יקרים.

רופא השיניים מסוגל להחזיר או לשחזר באופן מלא את החיוך שלכם, עם טיפולים מוכרים כמו: שתלים, תותבות, ציפויי שיניים ואפשרויות אחרות הכוללת תמיכה נוספת לשפתיים ולחלק התחתון של הפנים. במקביל, רופא השיניים מציע לכם היום לשפר גם את אסתטיקת הפנים למשל באמצעות הזרקת בוטוקס.

מכיוון שהפה הוא אחד המוקדים המרכזיים בפנים, אין פלא שהחיוך ממלא תפקיד מרכזי באופן בו אנחנו תופסים את עצמנו, ובאופן שבו אנשים סביבנו מתרשמים מאתנו. כאשר אתם מצליחים להשיג את שיני הפנינים שתמיד רציתם, למה לא להרחיב ולטפל גם בעור הפנים שמשפיע מאוד על אסתטיקת החיוך שלכם.

למרבה המזל, בימינו, הליך מתיחת פנים שמצעיר את מראה העור, יכול להשלים להפליא את החיוך היפה שמקרין בריאות וביטחון עצמי.

שירותים אסתטיים

קיימים סוגי טיפולים שונים המשלבים טיפול דנטלי וטיפול פנים, הנה שתי דוגמאות פופולריות:

חומרי מילוי להעלמת קמטים

השימוש הנפוץ ביותר בבוטוקס נועד להחליק את קמטי הפנים במצח ובין העיניים. הבוטוקס הוא חומר שמרגיע את השרירים ויכול להקל על כאבי פנים.

דוגמאות לטיפולים בבוטוקס לשיפור אסתטיקת הפנים:

  • רופאי השיניים משתמשים בבוטוקס להחלקת קמטוטים מסביב לשפתיים. קמטים אלה קשורים לכיווצים חוזרים ונשנים של השרירים באזור הפה.
  • רופאי השיניים משתמשים בבוטוקס כדי לתקן קו שפה גבוה.
    • בעבר, רופאי השיניים טיפלו בקו שפה גבוה בעזרת ניתוח של דש החניכיים והליך של הארכת הכתר. המטופל היה צריך לעבור טיפולים בכתר ובגשר שיכלו להיות די אגרסיביים וארוכים.
    • כעת, יכול רופא השיניים לתקן את קו השפה הגבוה בעזרת בוטוקוס, ללא ניתוח. הזרקת חומרי מילוי עוריים לשרירים המקיפים את השפתיים גורמת לכך שהשפה לא תוכל להתרומם כל כך גבוה. בביקור אחד ובמינימום פולשנות, אפשר לתקן את המצב, אם כי יש צורך לחזור על הזרקת הבוטוקס כ-3-2 פעמים בשנה.

אלה דוגמאות לדרכים שבהן הבוטוקס יכול לשפר את החיוך שלכם מבחינה אסתטית, אבל קיימות גם שיטות רבות אחרות שרופא השיניים עשוי להמליץ עליהן, תלוי במצב הספציפי שלכם.

ציפויי שיניים

ציפויי חרסינה הם עלים דקיקים של חרסינה המוצמדים ישירות למשטח הקדמי של השיניים. ציפויים אלה הם בחירה אידיאלית לשיפור החיוך שלכם ובגלל הפשטות ורב-הגוניות שלהם, הפכו ליותר ויותר פופולריים.

התקנת ציפויים בהתאמה אישית דורשת מיומנות טכנית גבוהה מצד רופא השיניים, ותשומת לב מדוקדקת לפרטים הקוסמטיים. ציפויים אלה נעשים באופן ממוחשב, כך שיתאימו במדויק לחזית השיניים שלכם, יסתירו את כל מגרעות השיניים הטבעיות ויקנו לכם שיניים לבנות ובוהקות.

לאחר שציפויי החרסינה הודבקו לשיניים, הן נראות כמו שיניים טבעיות. ציפויים אלה עמידים בפני כתמי מזון, שתיה ואפילו סיגריות. מבחינת החוזק ויפי המראה, ציפויי החרסינה נראים כמו אמייל שיניים לבנות ובריאות, ללא תחרות מצד שיטות אחרות לשיקום מראה השיניים.

לבסוף, רפואת שיניים קוסמטית היא היום חלק משגרת הטיפולים שמציעות רוב מרפאות השיניים המודרניות, מתוך גישה ששירותים אסתטיים שונים יכולים לעזור ולשפר את מראה הפנים של המטופלים במרפאת השיניים.

 

2021-07-22T07:54:34+00:00