איך בוחרים רופא שיניים?

תסכימו איתנו, שבמוקדם או מאוחר, כל אחד מאיתנו יצטרך להגיע למרפאת השיניים. יכול להיות שנגיע לצורך בדיקה שגרתית, טיפול ניקוי אבנית אצל השיננית או שנגיע לצורך טיפול מורכב כמו סתימה, טיפול שורש וכו'. איך נוכל להיות בטוחים שאנחנו בוחרים את רופא השיניים הנכון עבורנו?

אנו ממליצים לכם להמשיך בקריאה וליישם את כללי האצבע שלנו, שיעזרו לכם להגיע להחלטה הטובה ביותר.

מס' 1 – האם יש לרופא המלצות?

אם מדובר על רופא שיניים טוב, סביר להניח שיהיו לו המון המלצות. כדאי לשאול חברים ובני משפחה לגבי רופא מומלץ וכמו כן אפשר גם לחפש את שם הרופא בגוגל ולקרוא עליו המלצות.

מס' 2 – האם המרפאה נמצאת באזור מגוריכם? והאם היא נקיה ונעימה?

מומלץ לבחור מרפאה באזור בו אתם מתגוררים. המרפאה צריכה להיות זמינה ושעות הטיפול צריכות להתפרש לאורך כל היום. לדוגמה, אם אתם מתגוררים בחיפה, חפשו בגוגל רופא שיניים בחיפה. אם קראתם עליו המלצות, השתכנעתם וקבעתם תור, כעת כאשר הגעתם למרפאה ואתם ממתינים לתור שלכם, מומלץ לעשות סיבוב ולבדוק האם היא נקייה ונעימה. תסכימו איתנו שאתם לא רוצים להיות מטופלים במרפאה שיש בה תחושה קודרת ולא נעימה.

מס' 3 – איך הרופא מתייחס אליכם?

כאשר באים לטיפול אצל רופא השיניים, יש כל מיני שאלות שרוצים לשאול את רופא השיניים. זאת הזדמנות נהדרת לבדוק את היחס של הרופא למטופלים. שימו לב האם הרופא עונה בסבלנות על השאלות שלכם או שהוא קצר רוח והאם הוא אמפתי למטופלים או קשה. אין ספק שהמקצועיות של רופא השיניים חשובה מאוד, אבל גם היחס הוא לא פחות חשוב. רופא שיניים צריך גם להיות סבלני, נעים ולדעת להפיג את החששות של המטופלים.

מס' 4 – האם הרופא מומחה בתחומו?

עולם רפואת השיניים מתחלק לכל מיני ענפים. אלה ענפים שדורשים לימודים נוספים וזאת על מנת שרופא השיניים ייחשב כמומחה בהם. לדוגמה, אם אתם צריכים לעבור עקירה כירורגית של שן בינה, אז יש לפנות לרופא שיש לו התמחות בכירורגיית פה ולסת ואם אתם מחפשים רופא שיניים שיטפל בילדים שלכם, אז לרופא השיניים צריכה להיות התמחות ברפואת שיניים לילדים. חשוב מאוד לבדוק את המומחיות של רופא השיניים, הרי תסכימו איתנו שלא תהיו מעוניינים שרופא שיניים שאין לו ניסיון בתחום הוא זה שיטפל בכם. הדבר עשוי רק לגרום נזקים.

מס' 5 – האם יש הקפדה על היגיינה בחדר הטיפולים של רופא השיניים?

כאשר אתם שוכבים על כיסא המטופל, מומלץ שתבדקו שרופא השיניים וגם השיננית מקפידים על היגייניה. לדוגמה, שימו לב האם הם שמים כפפות חד פעמיות כאשר הם ניגשים לבדוק את הפה שלכם. כאן נציין שעליהם לשים כפפות חד פעמיות, גם אם מדובר על בדיקת שיניים שגרתית בלבד.

מס' 6 – האם המרפאה מצוידת בטכנולוגיה חדישה?

כיום, תודות לטכנולוגיה שיש בתחום רפואת השיניים, אפשר לראות שגם הציוד השתכלל מאוד. בדקו איזה אמצעים עומדים לרשות הרופא. בהתאם לכך, אתם תוכלו כבר להבין עד כמה המרפאה שלו מתקדמת טכנולוגית או מפגרת מאחור.

2022-03-27T12:08:11+00:00