האם יש קשר בין הפרעות נוירולוגיות לשיניים בריאות

בעוד שבעיות שיניים עשויות לגרום לנו לבעיות חמורות של קשב וריכוז, זה עדיין לא אומר שאנחנו בעלי בעיה של קשב וריכוז, ADD, ADHD וכו'. ומהצד השני של המטבע, לפעמים בעיות בשיניים יכולות להיגרם כתוצאה מבעיות נוירולוגיות. בואו נדבר על בעיות קשב וריכוז, בריאות הפה והלסת וכל מה שבין לבין.

אם אתם מקפידים על תחזוקה נכונה של הפה והלסת, בריאות השיניים שלכם כנראה במיטבה. בפועל, זה אומר שכנראה יש לכם גם יכולת קשב וריכוז משופרת. לפחות יותר טובה מאשר אנשים שאינם מקפידים על בריאות הפה והלסת. במילים הכי פשוטות, אדם עם שיניים לא בריאות אשר סובל מכאבים אינו יכול להתרכז במטלות שונות. הוא יהיה עסוק בכל מה שקשור לכאבי השיניים שלו, מה שמוביל בעצם להפרעה בפעילות המוחית התקינה.

בעיות קשב וריכוז והקשר לבריאות הפה והלסת

נדמה כאילו בכל מקום מדברים איתנו על בעיות קשב וריכוז, בעוד שכל מי שידבר אינו על כך יגיע עם פתרון משלו. ובשנים האחרונות הולכת והופכת לנפוצה השיטה שנקראת "נוירופידבק". רגע לפני שנסביר כיצד בריאות השיניים קשורה ליכולות הריכוז שלנו, בואו נבין לרגע כיצד שיטת נוירופידבק קשורה לכך.

אמנם לא כולנו מתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז בחיי היום יום, אבל כולנו יכולים להגיע למצב של בעיות שיניים. שיטת נוירופידבק היא שיטה אשר מסייעת בחיווט מחדש של הפעילות המוחית, תוך כדי צפייה בסרטים. כן, מה ששמעתם, טיפול בבעיות קשב וריכוז על ידי צפייה בסרטים אהובים.

כיצד שיטת נוירופידבק עובדת ואיך היא קשורה לבעיות שיניים?

שיטת נוירופידבק עובדת כך שהצופה בסרט בוחר את הסרט האהוב עליו, ואחר כך צופה בו. כאשר הפרעות קשב וריכוז ימנעו מהצופה להתרכז בסרט, מערכת הנוירופידבק תזהה את זה ותציג את הסרט בצורה מטושטשת. כשהצופה יחזור להתמקד, הסרט יחזור להיראות בבירור.

כעת לאחר שהבנו כיצד שיטת נוירופידבק עובדת, בואו ננסה לדמיין שהצופה בסרט הוא אדם עם בעיות בשיניים. לא קל לצפות בסרט ולהתעניין בו כאשר סובלים מבעיות שיניים, נכון? האמת שזה לא קשור בכלל למשהו כמו הפרעות קשב וריכוז אצל האדם. בפועל, כל מי שיסבול משיניים כאובות יתקשה לצפות בסרט ובאמת להתמקד בו.

מידע נוסף על בריאות הפה והלסת והקשר ליכולת להתרכז

אם אתם מעוניינים להעמיק עוד יותר בקשר בין רפואת שיניים תקינה לבין הפרעות קשב וריכוז בחיי היום-יום, אתם מוזמנים לאתר מידע באינטרנט בנושאים אלו. נכתבו לא מעט מאמרים מחקריים המדברים על הקשר שבין בריאות כללית תקינה לבין היכולת להתרכז ולשמור על קשב.

בשורה התחתונה, אנשים בריאים הם אנשים שמסוגלים להיות יותר תועלתניים ופרקטיים. אם אתם מעוניינים לשפר את יכולות הריכוז והקשב שלכם, בימינו ישנן לא מעט שיטות ודרכים לטפל בכך. בכל מקרה, תמיד יהיה חשוב לשמור על היגיינה כללית נאותה. 

2021-08-17T13:19:28+00:00