הקשר בין בעיות חניכיים לראייה תקינה

ייתכן שמצב הבריאות של החניכיים שלכם הוא לא פחות ממצוין. וייתכן שאתם תמיד מקפידים על בדיקות תקופתיות אצל רופא עיניים, רופא שיניים ורופא משפחה. אבל אצל אנשים לא מעטים, המצב הוא לא זהה. בעוד שאנשים עלולים לסבול מבעיות ראייה כתוצאה מבעיות חניכיים, חשוב להסביר כיצד בעצם זה קורה. 

בשורות הבאות אנחנו הולכים לדסקס בכל מה שקשור לבעיות חניכיים, בעיות שיניים, מיגרנות ובעיות ראייה. לא הרבה אנשים מודעים לכך, אבל בסופו של דבר, בעיה גוררת בעיה. אם אתם נמנים בין האנשים שנוטים לדחות ולדחות טיפולים רפואיים, ייתכן שלאחר קריאת השורות הבאות תשנו את התנהלותכם. שמעתם פעם על מיגרנות? מיגרנות יכולות לצוץ בעקבות סטרס ולחצים, אבל גם בעקבות בעיות שיניים. 

הקשר בין בריאות הפה לבין ראייה תקינה 

חושבים שאתם צריכים לעבור ניתוח לייזר להסרת משקפיים בעקבות טשטוש ראייה? ייתכן שאתם בכלל סובלים מבעיות שיניים ולא מקשרים בין התופעות האלו. כשפלוני או פלונית מתעוררים ב-3 לפנות בוקר עם כאבי שיניים איומים, הם בדרך כלל יגידו שהם מרגישים כאילו מישהו הולם עם פטישים בראשם. מדוע? 

מכיוון שזהו אחד האפקטים הידועים של בעיות שיניים, דלקות חניכיים ועוד. במילים פשוטות, בעיות שיניים וחניכיים יכולות להוביל למצב של התפתחותה של מיגרנה. וכשמיגרנות מתחילות להופיע, הבעיה היא כבר לא רק בעיות חניכיים. הבעיה תהיה מיגרנה שמסרבת ללכת, לעיתים גם טשטוש בראייה. 

עד כמה מיגרנה עלולה להחמיר? 

לא פעם, אנשים יכולים לחוות מיגרנה כה חזקה וכואבת, עד שהם יחוו גם טשטוש בראייה. חשוב להבין כי, הבדיקות התקופתיות אצל הרופא יכולות למנוע לא מעט סיבוכים שונים. ישנם אנשים שיותר מקפידים, ואנשים שפחות מקפידים על בדיקות תקופתיות אצל רופא עיניים או רופא שיניים. בעוד שחלק מהאנשים חוששים לעבור ניתוח לייזר להסרת משקפיים אצל רופא עיניים, אחרים יפחדו להגיע לבדיקה תקופתית אצל רופא השיניים. 

בין אם אתם סובלים מבעיות ראייה או מבעיות חניכיים ושיניים, אנחנו ממליצים בחום לטפל בתופעות האלו. בעיות חניכיים יכולות להוביל לדלקות, זיהומים, עששת, חורים בשיניים ועוד. בפועל, כל הבעיות האלו יכולות גם להוביל לכאבי ראש אצל האדם. 

האם כל כאב ראש יתפתח בהכרח למיגרנה?

ממש לא, לא כל כאב ראש מתפתח למיגרנה, כשם שלא כל טשטוש בראייה מצריך ניתוח לייזר להסרת משקפיים במיידי. בפועל, לפני שרצים לעבור הליכים כירורגיים ניתוחיים, יהיה חשוב לוודא כי הבריאות הכללית של האדם תקינה. לא פעם, מה שמתחיל בתור כאב ראש או מיגרנה, יכול פשוט להיעלם לאחר שמטפלים בבעיית חניכיים או שיניים. 

בין אם אתם צריכים תור לרופא שיניים או לרופא עיניים, אל תשכחו שהגוף הוא אורגניזם בפני עצמו. כשיש בעיה לא מטופלת בגו, זה עשוי להוביל להתפתחותן של בעיות נוספות. מסקנה? לא להזניח את הבריאות ולא לפספס בדיקות תקופתיות אצל הרופא. 

2021-09-26T12:42:54+00:00