טיפול נפשי בחרדות

ההגדרה של חרדה, היא תחושה של פחד עמוק ודאגה מתמשכת מול איום, אשר עשוי להיות דמיוני או ממשי. חרדות מקננות בעולמו הפנימי של האדם, מלווה אותו תמיד ואף יוצרת מתח ואי שקט נפשי ודריכות תמידית, הגורמת לתחושה חסרת אונים וסבל מול האיום התמידי מפני חרדות. על פי הסטטיסטיקה, בין 5%-10% מכלל האוכלוסייה, סובלים מהפרעות חרדה בדרגות שונות במהלך חייהם. במידה ואתם מאזור המרכז, תוכלו להגיע לקליניקה המתמחה בנושא טיפול בחרדות. ניתן לעבור את התחושות ולהתגבר על פחדים וחרדות באמצעות טיפול קוגניטיבי, הנקרא בשפה המקצועית טיפול CBT.

 

יש לציין, כי פסיכולוגים ופסיכותרפיסטים מטפלים בחרדות, כאשר כל אחד מטפל בדרך שונה. טיפול בחרדות, באמצעות אנשי מקצוע מייצר מרחב מחזק ובטוח, על מנת שהמטופלים יעברו את המכשול הזה ויתחילו בחיים איכותיים יותר, ללא פחדים וחרדות מיותרות.

 

מה קורה לאנשים הסובלים מחרדות וכיצד זה משפיע על חייהם?

אנשים אשר סובלים מחרדות, מתהלכים עם תחושת זהירות ופחד פנימי ובלתי נשלט. החרדה היא זו אשר מנהלת ומכתיבה את הבחירות המוטעות שאנשים, הסובלים מחרדות, מבצעים בדרך כלל. ההתמודדות עם חרדה, הינה משימה לא קלה כלל וכלל, למי שחי תחת העומס התמידי שלה. היא משפיעה, בצורה מכריעה על איכות חייו. לא פשוט להתמודד עם פחדים וחרדות, אך חשוב להתמודד מול חרדות, כאשר מטפלים מקצועיים מקנים את הכלים הנכונים להתמודדות, מהפחדים התוקפים את המטופלים. המטרה של טיפול בחרדות, הינה אחת- לעבור את התהליך של ההתמודדות מול התופעה פנים מול פנים, ולא תהליך אשר יחמוק מבעיה זו היות והתחמקות מן הבעיה, רק יגביר את החרדות ויתיש את אלה הסובלים מתופעה זו.

ישנם אנשים הסובלים מחרדות בטיסות, מחרדות מפני חרקים או כל מיני דברים. גם חרדת נטישה או חרדה חברתית מתבטאים כחרדה. המשותף לכל סוגי החרדות הוא  שהחרדות זהות בהשפעתן והן שליליות ודומיננטיות. זה הזמן, לשבור את המעגל ולהימנע באופן מוחלט בחרדות, ע"י טיפול CBT, אשר ניתן באמצעות פסיכותרפיסט מומחה, העוסק בכך שנים ויישם בהצלחה רבה את שיטותיו בקרב מטופלים שמעידים כי איכות חייהם השתפרה ללא הכר.

טיפול פרקטי וקצר מועד לשיפור איכות החיים של הסובלים מחרדות

על מנת לטפל בחרדות, יש להבין את ההקשרים שבהם הן מופיעות. יש ללמוד להתמודד מול התקף חרדה יש שבאמצעות טיפול בחרדות, לומדים אפילו, כיצד "להתיידד" עם החרדות. באמצעות טיפול פרקטי תוך זמן די קצר, תוכלו להתמודד מול החרדות וכן, לדעת בוודאות, מה הסיטואציה שמעוררת חדרה בקרב מטופלים. אחת מהשיטות הטובות אשר מיושמת על מטופלים רבים הסובלים מחרדות, הינה השיטה של אורי פוקס, אשר הגיע לעולם זה של טיפול בחרדות אישיות שמהן הוא סבל, מה שגרם לו ללמוד היטב את הנושא ולעומק, תוך כדי כך שהוא לומד שיטות שונות של CBT, אשר השפיעו עליו לטובה וכיום הוא מטפל בה בהצלחה רבה במטופליו. 

אורי, הוא בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית ולמד טיפולי פסיכותרפיה בשיטת CBT שהיא שיטה בטיפול קוגניטיבי התנהגותי.תוכלו למצוא אוזן קשבת וכתף תומכת תוך ליווי עד להצלחה ושחרור טוטאלי מחרדות.

2021-07-11T12:14:39+00:00