שאלות ותשובותמיהו מומחה? איך יודעים שהוא מומחה ומה ההבדל בין רופא כללי למומחה?  מיהו מומחה? איך יודעים שהוא מומחה ומה ההבדל בין רופא כללי למומחה?
בתחום רפואת השיניים, כמו בתחומי רפואה אחרים, קיימות התמחויות (שיקום הפה/מחלות שיניים/רפואת שיניים לילדים ועוד). רופא שיניים מומחה נדרש להמשיך ללימודים במסלול התמחות ספציפי (שאורך בין 4 ל - 5 שנים נוספות מעבר לשש שנות לימודי הרפואה), ובסיומו עליו לעמוד בבחינות של משרד הבריאות לקבלת תעודת מומחה מטעם משרד הבריאות והמועצה המדעית.
לצד טיפולי השיניים הבסיסיים, רופא שיניים מומחה מבצע את הטיפולים המורכבים ביותר בתחומו, תוך שהוא מחויב למצוינות ולהמשך מתמיד של למידה והעמקה בתחום התמחותו.
רופא שיניים מומחה מאבחן את מצבו של המטופל בצורה המדויקת והמקצועית ביותר ובונה עבורו את תוכנית הטיפול המתאימה לו ביותר. לפני טיפול שיניים מורכב כמו השתלות דנטליות או טיפולי שיקום על גבי שתלים, מומלץ להתייעץ עם רופא שיניים מומחה.
מרכז המומחים שניידר מאגד מספר רופאים מומחים בתחומים השונים של רפואת השיניים.
האם מרכז המומחים שניידר נמצא תחת פיקוח?  האם מרכז המומחים שניידר נמצא תחת פיקוח?
מרכז המומחים שניידר נמצא תחת פיקוח של משרד הבריאות ועומד בתקנים ודרישות של משרד הבריאות כמרפאת תאגיד.
באיזו תדירות מומלץ להגיע לבדיקה אצל רופא שיניים?   באיזו תדירות מומלץ להגיע לבדיקה אצל רופא שיניים?
באופן כללי, מומלץ להגיע לבדיקה כללית פעמיים בשנה. במקרים מיוחדים, בהם יש רגישות מיוחדת או סיכון גבוה לעששת, ממליץ הרופא המטפל להגיע למעקב כל שלושה חודשים. הקפדה על שגרה קבועה של בדיקות, כמוה כטיפול מונע והיא עשויה לחסוך למטופל הסתבכויות מיותרות שסופן בטיפול מורכב ויקר.
מעבר לבדיקה השגרתית, כמובן שבמקרה של רגישות או כאבים יש להגיע לבדיקה באופן מיוחד.שאלות ותשובות בנושאים :